Συμμετοχή στην εξεταστική περίοδο Ιουνίου 2015 και Κανονισμός 05/06/2015
Εν όψει της εξεταστικής περιόδου, υπενθυμίζεται στους φοιτητές ο Κανονισμό Διενέργειας Εξετάσεων του Πανεπιστημίου Πατρών, ο οποίος βρίσκεται στη διεύθυνση

www.physics.upatras.gr/UploadedFiles/FckFiles/2015-06-051433474842_KanonismosExetaseon.pdf

Παρακαλείσθε για την πιστή τήρησή του.

Υπενθυμίζεται επίσης ότι δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις των μαθημάτων που διδάσκονται το χειμερινό εξάμηνο, έχουν μόνο οι επί πτυχίω φοιτητές, δηλαδή όσοι έχουν εγγραφεί για πρώτη φορά στο 7ο και 8ο εξάμηνο του προπτυχιακού προγράμματος κατά το ακαδημαϊκό έτος 2013 - 2014 η παλαιότερα.

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι οι επί πτυχίω φοιτητές να έχουν δηλώσει τα μαθήματα των χειμερινών εξαμήνων (1, 3, 5 και 7) στα οποία επιθυμούν να εξετασθούν.

Η βαθμολογία όσον φοιτητών εξετασθούν σε μαθήματα χειμερινού εξαμήνου χωρίς να πληρούν τις ως άνω προϋποθέσεις, θεωρείται άκυρη και δεν κατοχυρώνεται.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος Φυσικής