ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ_ΠΜΣ Τμήματος Φυσικής_Ανανέωση εγγραφής και δήλωση μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2017-2018. 27/11/2017
Καλούνται οι μεταπτυχιακοί φοιτητές του ΠΜΣ του Τμήματος Φυσικής να προβούν σε ανανέωση εγγραφής και δήλωση μαθημάτων για το χειμερινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2017-2018, ως ακολούθως:

Α. Οι φοιτητές του ΠΡΩΤΟΥ έτους θα πρέπει να κάνουν δήλωση μαθημάτων στην Ηλεκτρονική Γραμματεία (progress). Περισσότερες πληροφορίες και ο σύνδεσμος για πρόσβαση στην Ηλεκτρονική Γραμματεία υπάρχουν στην ιστοσελίδα https://www.upatras.gr/el/e-upatras4student. Υπάρχει επίσης σχετικός σύνδεσμος στην αρχική σελίδα του ιστοτόπου του Τμήματος με ένδειξη «Ηλεκτρονική Γραμματεία». Η είσοδος στην Ηλεκτρονική Γραμματεία γίνεται με τον κωδικό χρήστη που έχουν παραλάβει οι φοιτητές από τη Γραμματεία του Τμήματός τους και χρησιμοποιείται σε όλες της υπηρεσίες Τηλεματικής του Πανεπιστημίου Πατρών  (e-mail, e-class, ΕΥΔΟΞΟΣ κλπ). Αναλυτικές οδηγίες υπάρχουν στο εγχειρίδιο χρήσης το οποίο βρίσκεται στον κατάλογο «ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ» μετά την εισαγωγή στο σύστημα. Σε περίπτωση που υπάρξουν προβλήματα με την λειτουργικότητα ή την εγκυρότητα των κωδικών σας, παρακαλούμε απευθυνθείτε εγκαίρως στο Τμήμα Δικτύων και όχι στη Γραμματεία του Τμήματος Φυσικής.

Β. Οι φοιτητές του ΔΕΥΤΕΡΟΥ και ΤΡΙΤΟΥ έτους σπουδών θα πρέπει να κάνουν στην Ηλεκτρονική Γραμματεία ανανέωση εγγραφής (εφόσον δεν έχουν ήδη κάνει) και στη συνέχεια δήλωση μαθημάτων.

Η Ηλεκτρονική Γραμματεία θα παραμείνει για ΟΛΟΥΣ ανοιχτή από 27.11.2017 έως και 03.12.2017.

Εκ της Γραμματείας.