ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ 23/04/2018

12ο Διεθνές Συνέδριο στην Φυσική των Προηγμένων Υλικών

Ανακοινώνεται ότι το 12ο Διεθνές Συνέδριο στην Φυσική των Προηγμένων Υλικών (12th  International Conference on Physics of Advanced Materials (ICPAM-12)) και το 3ο Σχολείο στην Φυσική των Προηγμένων  Υλικών (3rd Autumn School on Physics of Advanced Materials (PAMS-3)) θα διεξαχθούν στις 22-28 Σεπτεμβρίου 2018 στο Ηράκλειο της Κρήτης. Οι εκδηλώσεις συνδιοργανώνονται από το Alexandru Ioan Cuza University και το ΤΕΙ Κρήτης, μαζί με αναγνωρισμένα πανεπιστήμια και ερευνητικά ιδρύματα σε όλο τον κόσμο.

Ο κύριος στόχος του ICPAM-12 είναι να προσφέρει ένα πεδίο συζητήσεων για επιστήμονες που δραστηριοποιούνται στη φυσική των προηγμένων υλικών, των νέων νανοτεχνολογιών και διατάξεων, για να ανταλλάξουν γνώσεις και εμπειρία.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να ανατρέχουν στην ιστοσελίδα του Συνεδρίου: https://www.icpam.ro/ ή να έρθουν σε επαφή με τον Καθ. Σ. Κουρή (couris@upatras.gr)