Mindspace Challenge 2018 27/04/2018

Mindspace Challenge 2018

_Το μεγαλύτερο φοιτητικό πρόγραμμα καινοτομίας και επιχειρηματικότητας_

Αγαπητή φοιτήτρια, αγαπητέ φοιτητή,

Το Mindspace [1] διοργανώνει για 2η συνεχόμενη χρονιά ΤΟ ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΌ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΌ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΌ ΣΤΗΝ ΕΛΛ¶ΔΑ.

Το Mindspace Challenge [2] ΈΡΧΕΤΑΙ ΓΙΑ ΔΕΎΤΕΡΗ ΦΟΡ¶ ΣΤΗΝ Π¶ΤΡΑ, με σκοπό να δώσει την ευκαιρία σε φοιτητές να κάνουν τις ιδέες τους πραγματικότητα.

Η πρωτοβουλία αυτή αποτελεί μια πρόκληση αλλά και μια φανταστική ευκαιρία να κερδίσεις γνώση και ένα ιδανικό δίκτυο επαφών, καθώς όλες οι ομάδες θα έχουν πρόσβαση στο δίκτυο
αποφοίτων του Challenge.

16 ΟΜ¶ΔΕΣ-ιδέες από την Πάτρα θα έχουν την δυνατότητα να παρακολουθήσουν την 4-6 ΜΑΊΟΥ δωρεάν εργαστήρια όπου θα τους δοθεί η ευκαιρία να δουλέψουν πάνω στο επιχειρηματικό τους project με
εξειδικευμένους εκπαιδευτές καθώς και με άτομα από τον χώρο της επιχειρηματικότητας. Στο τέλος του εργαστηρίου θα επιλεχθούν 2 ομάδες που θα συμμετάσχουν στην τελική φάση του προγράμματος στην Αθήνα.

Οι νικητήριες ομάδες του διαγωνισμού θα λάβουν το έπαθλο των 8000 ΕΥΡΏ σε χρηματοδότηση και θα έχουν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΌ ΤΑΞΊΔΙ ΤΟΥ MINDSPACE ΣΤΙΣ ΗΠΑ.

Το πρόγραμμα αυτό αποτελεί μετουσίωση του οράματος του Mindspace, που είναι να εμπνεύσει και να εκπαιδεύσει φοιτητές να ασχοληθούν με πρακτικά προβλήματα που οδηγούν σε χρήσιμα
προϊόντα και υπηρεσίες. Μέσω του Challenge 2017 ιδρύθηκαν ήδη 5 ΝΈΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΉΣΕΙΣ και δημιουργήθηκαν 30 ΝΈΕΣ ΘΈΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΊΑΣ. Οι προσδοκίες μας για το 2018 μεγαλώνουν μαζί με το ίδιο το πρόγραμμα και με το σπουδαίο δίκτυο των συνεργατών μας.

Αν, λοιπόν, ασχολείσαι με ένα καινοτόμο project και θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα, μη χάσεις τις μοναδικές ευκαιρίες που προσφέρει το Challenge. ΚΑΤΈΒΑΣΕ ΤΟ MOBILE APPLICATION ΤΟΥ MINDSPACE ΓΙΑ ΝΑ Μ¶ΘΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΏΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΊΤΗΣΗ.

Περισσότερες πληροφορίες: challenge.mindspace.gr [3]

Mindspace Challenge video: https://youtu.be/sjxSScsGkK8 [4]