Διάλεξη κ. Ζερβάκη 02/12/2011
Τμήμα φυσικής
Πανεπιστήμιο Πατρων.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Τη Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2011 και ώρα 12:00 στην αίθουσα Φ3 θα γίνει παρουσίαση με θέμα

«Η διαδικασία ανάπτυξης ενός μοντέρνου και έξυπνου αισθητήρα βασισμένου σε τεχνολογία MEMS* και σχετικά ηλεκτρονικά κυκλώματα διασύνδεσης»

Η παρουσίαση θα γίνει από τον κ. Ε. Ζερβάκη ειδικό στη σχεδίαση αισθητήρων με MEMS. O κ. Ε. Ζερβάκης είναι απόφοιτος του τμήματος μας, διδάκτορας του ΕΜΠ και είναι υπεύθυνος του τομέα μικροηλεκτρονικής της ΤΗΕΟΝ Sensors S.A.
Η παρουσίαση είναι διάρκεια μιας ώρας. Θα ακολουθήσει αρκετός χρόνος για ερωτήσεις. Η παρουσία των φοιτητών μας κρίνεται απαραίτητη.

Οόρος MEMS sensors σημαίνει MicroElectroMechanical sensors.
Σχετικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα http://en.wikipedia.org/wiki/Microelectromechanical_systems.